אתר אמנות של נעמי גרינברג, ושלכם.
  neomi.arts
שירה אמנות וביקורת
יום ו', יב’ בשבט תשע”ט
    דף הבית  |  הרשמה לרשימת תפוצה  |  יצירת קשר  |  פורום אמנות  |  אתר יהדות  |  אודותי  |  אגודת העיתונאים ת"א, בפורטל זה  
תגובות: -1  צפיות: -1
12:28 (26/12/11) נעמי ה. גרינברג
ב- 15.12.11 – התקיים בתל אביב, ב'בית העם' שבשדרות רוטשילד, "כנס חרום ראשון - למצב עולם השירה!"
תגובות: -1  צפיות: -1
12:12 (21/12/11) נעמי ה. גרינברג
תגובות: -1  צפיות: -1
10:50 (21/12/11) נעמי ה. גרינברג
שיר של יום בנושא אור. לכבוד חנוכה, אתגר. אביא משירי הקשורים לאור, לכבוד החנוכה. כולם מתוך הספר הראשון "נאדבראהמה". (שירים ודימויים 1970-1991) חלק מהשירים מלווים בעבודות ציור שלי. רובם פורסמו גם במקומות אחרים. אם כן. לכל יום של חנוכה. של הדלקת נר נוסף - אוסיף שיר נוסף. לפי מספר שמונת הנרות שבחנוכייה, בסדר העולה. בחינת מעלין בקודש. האובייקטים ניתנים להגדלה על ידי לחיצה עליהם עם העכבר. חנוכה שמח!
תגובות: -1  צפיות: -1
00:26 (11/10/11) נעמי ה. גרינברג
את רות קרא איוונוב קניאל ראיתי לראשונה בתכניתו של דב אלבוים בערוץ הראשון לקראת חג השבועות. שם היא הוצגה כמי שלמדה מחשבת ישראל, ועוסקת בחקר המיסטיקה היהודית. גם כמשוררת, וכעולה חדשה מרוסיה לפני כשני עשורים. רות הזדהתה במיוחד עם דמותה של רות המואביה ממגילת רות, שאף היא ביצעה סוג של הגירה ממקום הולדתה מואב לארץ ישראל. לפני למעלה מחודש יצא לאור ספר שיריה הראשון, ונערך לו ערב השקה בבית הקפה "תמול שלשום" בירושלים. העניין והסקרנות שהיא הצליחה לעורר אצלי, הניעו אותי להגיע לערב זה, וכך יכולתי להתרשם מקרוב מדמותה וממשתתפי הערב. ביניהם המשורר אלמוג בהר, שדיברו על שירתה של רות. כאן ברשימה זו, התרשמותי הראשונית מן הספר שדרך השיר הפותח אותו, והתחברותי עמו, מצאתי עצמי מסבירה את אותו כוח בראשיתי וכוחות הנפש העומדים מאחורי כתיבת שיר, והרוח העומדת לו גם לאחר שהסתיימה כתיבתו. תהא רשימה זו כהתחלה של מסע בקריאת ספר שירים זה - עם גילויים חדשים בשירים הנוספים שבין דפיו, בקריאה בהמשך.
11:46 (28/06/11) נעמי ה. גרינברג
המשורר מלך ראויטש השאיל את השם "אבוריג'ינים" מהמקור הלטיני, והעניקו לשבטים בני התרבות העתיקה, ילידי המקום, בקשריו עמהם ובכותרת שירו לכבודם, הנושא אף הוא שם זה - "אבוריג'ינים". את ברגנר הצייר כמו את אביו המשורר, מלך ראויטש,העסיקה שאלת האבוריג'ינים, שבאה לידי ביטוי בציוריו החברתיים אותם צייר באוסטרליה כציורי מחאה למצבם הכללי של ילידי המקום, וככל הנראה גם בהשפעת אביו המשורר.האם אפשר למצוא היום "מחאה חברתית" בציור ובספרות בישראל, מבלי שתראה מגוייסת, חד צדדית, ותו לא?
תגובות: -1  צפיות: -1
05:51 (16/09/11) נעמי ה. גרינברג
סופרים יקרים: אם יש לכם רעיונות, טענות, המלצות ובקשות נוספים בנושאים הטעונים טיפול ושיפור בכל הקשור לספרות, המימסד והתקשורת. אנא הוסיפו ורכזו בקשותיכם כאן בתגובות, והדברים יועברו הלאה בהמשך.
דיונים פתוחים בתחום האמנות. תיאוריה ומעשה.דיון חדש פותח בפורום: אמנות במאה ה-21 בגובה העיניים? אפשרי? עד כמה? קישור למאמר מקדים וסרטון.
02:46 (18/05/11) נעמי ה. גרינברג
עדכון בפוסט זה ביום 12.10.11 לאחר שהושגה, נחתמה ואושרה אמש העיסקה לשחרור גלעד שליט משביו תמורת 1029 אסירים פלסטינים. עיסקה שתצא לפועל בימים הקרובים. את השיר "טריפתיכון לימות מלחמה 2009" כתבתי בפברואר 2009 בסמוך למבצע עופרת יצוקה. כאשר דמותה של אביבה שליט היתה למול עיני. השיר מוקדש לה, לנשות, אמהות ואחי החיילים.
תגובות: -1  צפיות: -1
08:33 (05/07/11) נעמי ה. גרינברג
מחכה לקבל מכם המשוררים, שירים, ועדיף עם סיפורים של חיבורים שלכם עם יוצרים נוספים, תמונות צילומים וכד'. שיר פותח את פרוייקט ש"ץ (שירה וצילום) - השבוע, שפתחתי הבוקר בדף חדש בפייסבוק לצורך עידוד השירה הטובה על משקל הספרות הטובה, בארץ ובעולם, הוא "4 שירים לאלן גינסברג". השיר נכתב לאחר מיפגשים מכוננים ביננו. בין משוררת מישראל למשורר מארה"ב. ברוח האינטראקציה ביננו השיר נכתב - בתמונות ובמילים. מופיע גם בספר שירי הראשון שראה אור ב- 1992 בשם "נאדבראהמה". שם הודי, שפירושו - הצליל הוא האלוקים.
תגובות: -1  צפיות: -1
00:25 (02/06/11) נעמי ה. גרינברג
כ"ט אייר תשע"א השיר "הגדתי לך בני" מקשר בין מסורת "ההגדת לבנך" – בעבר ובהווה, בתיווכם גם של המילה, השיר, בכיוון לעתיד טוב יותר שאותו אנו בדרכנו צופים ולו מצפים.
תגובות: -1  צפיות: -1
08:10 (12/06/11) נעמי ה. גרינברג
"נאדבראהמה" – שירים ודימויים – נעמי גרינברג הר ירוק. "נאדבראהמה" במשמעות - "הצליל הוא האלוהים"- כך בשפתם של ההודים.
תגובות: -1  צפיות: -1
מאבק המשוררים והמשוררות
שירים בזמן
יצירות של אחרים וביקורת שלי
פורום אמנות כללי
שירים משנות האלפיים
אינטראקציה באמנות - בין יוצרים
פירסומים שלי
פירסומים של אחרים
יצירות שלי וביקורת
יומנים
שירים משנות השבעים
שירים משנות השמונים